Posted on: 29 stycznia 2020 Posted by: Andrzej Mak Comments: 0
oferta biura rachunkowego

Prowadząc działalność gospodarczą nieuniknione jest wybranie biura rachunkowego, które będzie stale wspierało przedsiębiorcę w takich czynnościach jak rozliczeniach podatku, wyliczeniu składki ZUS, czy w kontaktach z urzędami. Na co zwrócić uwagę wybierając biuro księgowe?

Zakres usług
Nie każde biuro rachunkowe oferuje przedsiębiorcom taki sam zakres usług za tą samą cenę. Podstawową usługą jest zaksięgowanie faktur oraz wyliczenie podatku dochodowego oraz VAT. Wybierając biuro księgowe należy zwrócić uwagę, czy konsultacje są wliczone w cenę usługi. Warto dowiedzieć się również, jak wygląda reprezentowanie przedsiębiorcy w urzędach, które oferuje przykładowo biuro rachunkowe Talented z Krakowa – https://www.talented.pl/

Nie każdy przedsiębiorca dobrze czuje się w urzędach. Nie każdy ma czas, który może na to przeznaczyć. Biuro księgowe, które jest skłonne reprezentować przedsiębiorcę w urzędach to na pewno bardzo dobry wybór.

oferta biura rachunkowego

Kontakt jest najważniejszy
Księgowość nie jest łatwym zagadnieniem. Trzeba pamiętać, że przepisy podatkowe bardzo często się zmieniają, a śledzenie tych zmian samemu jest bardzo trudne oraz czasochłonne. Jednym z najważniejszych zagadnień wyboru dobrego biura rachunkowego jest forma kontaktu, która proponuje nam księgowy.

Ważne jest, czy będzie możliwość kontaktu osobistego, mailowego, czy telefonicznego. Bardzo ważne jest również, czy biuro rachunkowe zatrudnia księgowych, którzy w przystępny sposób umieją wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia rachunkowości oraz czy są oni przypisani do konkretnych klientów.