Posted on: 29 kwietnia 2020 Posted by: admin Comments: 0
maty ceramiczne

Izolacja termiczna to bardzo ważny element każdej budowy. Dzięki tego rodzaju produktom możliwe jest zapewnienie powłoki antyogniowej, jak również negatywnego działania bardzo wysokiej temperatury. Jakie produkty spełniają cechy akcesoriów izolacyjnych? Czym charakteryzują się maty ceramiczne? Gdzie wykorzystywane są tego rodzaju materiały?

maty ceramiczneStosowanie produktów ognioodpornych zalecane jest przede wszystkim podczas budowy pieców, kominków, uszczelniania konstrukcji, w których można spotkać się z niebywale wysoka temperaturą. Jednym z najważniejszy elementów jest mata ceramiczna. Czym ona się charakteryzuje? Z czego jest wytworzona?

Profesjonalne maty ceramiczne to produkty wytworzone z włókien glino-krzemianowych. Ich główną cechą charakterystyczną jest wysoka wytrzymałość na spore wahania temperatur. Tkanina ognioodporna wytrzymuje różnice w zakresie nawet do 1600 stopni Celsjusza. Ponadto elementy te są lekkie, wygodne w użyciu oraz niezwykle wytrzymałe. Te sztuczne włókna mineralne stosowane są w wielu dziedzinach i przemysłach. Oprócz cech termoizolacyjnych są one świetnym separatorem hałasu czy przewodnikiem cieplnym. Materiał ten jest bezpieczny w użyciu. Nie posiada substancji toksycznych, jak również nie wpływa negatywnie na ekologie. Tkanina ognioodporna podczas wykorzystania nie wymaga od inwestora stosowania dodatkowych zabiegów. Po procesie montażu nie potrzebne jest dodatkowe utwardzanie czy suszenie.

Maty ceramiczne wykorzystywane są przede wszystkim w:
– przemyśle energetycznym,
– stalowym,
– rafineryjnym i petrochemicznym,
– izolacja rur wysokotemperaturowych,
– uszczelniania połączeń ekspansyjnych, itp.