Posted on: 13 października 2021 Posted by: admin Comments: 0
dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to ogromna wygoda i oszczędność czasu! Przede wszystkim zaś pewność, że to co jemy nam służy a posiłki są zbilansowane pod względem wartości odżywczych, kalorii, zapotrzebowania na mikroelementy i makroelementy. Czym się kierować wybierając firmę cateringową i na co zwrócić szczególną uwagę?

Jakie są wady i zalety cateringu dietetycznego?

Decyzja o korzystaniu z codziennych dostaw jedzenia nie opiera się na argumentach ekonomicznych, ponieważ oszczędna osoba byłaby w stanie przygotować sobie posiłki na cały dzień znacznie taniej. Jednak w cateringu nie chodzi o to, aby wyszło ekonomicznie, ale bardziej jest to sposób na to, aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie! Korzystając z diety pudełkowej nie musimy robić zakupów a tym samym nie narażamy się na pokusy w postaci słodyczy lub niezdrowych przekąsek. Nie tracimy też czasu na planowanie oraz przyrządzanie posiłków.\

Polecamy: – catering dietetyczny OptimalFit

Jeśli ktoś ma dużo obowiązków lub ma pod opieką dzieci czy seniorów albo też sam jest bardzo zapracowany, ale jednocześnie chce się zdrowo odżywiać, wówczas taki catering dietetyczny jest jak najbardziej dobrym pomysłem! Do wad diety pudełkowej często zaliczamy dość wysoką cenę, ale należy pamiętać o tym, że catering tego typu jest zazwyczaj stosowany przez jakiś czas. Warto też zaznaczyć, że można skorzystać z opcji zamówienia zestawu próbnego. Niektóre, a w zasadzie obecnie większość firm cateringowych udostępnia swoim klientom taki zestaw próbny. Wyróżnia się on niską ceną i nie odbiega jakością od dań, które są serwowane klientom w ramach codziennych dowozów.

Jakie są warianty diety pudełkowej?

Konkretna dieta zależy od:
– naszych upodobań
-stanu zdrowia
-stylu życia
-celów dietetycznych a nawet
-płci lub wieku

Inna dieta sprawdzi się w przypadku osoby, która wykonuje pracę biurową, siedzącą a inna dieta będzie lepsza dla osób wysportowanych czy też różnymi problemami dietetycznymi, na przykład chorobami tarczycy, cukrzycą, anemią lub celiakią. Oprócz tego możemy spotkać diety, które nie mają na celu redukcji tkanki tłuszczowej czy też nie wykluczają poszczególnych składników diety. Jeśli zatem lubisz jeść smacznie i zdrowo a do tego różnorodnie i nie masz specjalnych wymagań dietetycznych, wówczas taka dieta pudełkowa w tradycyjnym wydaniu będzie dla Ciebie idealna.

Catering dietetyczny to posiłki skomponowane przez dietetyków, którzy dysponują odpowiednią wiedzą potrzebną do układania zbilansowanych z planów żywieniowych, a przede wszystkim są to posiłki nastawione na określone rezultaty!