Posted on: 14 stycznia 2020 Posted by: Andrzej Mak Comments: 0
lekcje pianina

Lekcje gry na pianinie to ciesząca się zainteresowaniem oferta zajęć dodatkowych dla dzieci. Znajduje ona uznanie w oczach wielu rodziców troszczących się o rozwijanie pasji muzycznych swoich dzieci. Oczywistym jest, że chętnych do nauki gry na różnych instrumentach w Krakowie nie brakuje. Czasami lekcje pianina to wybór samego dziecka, a czasami bywa i tak, że to rodzice uznają, że nauka gry na pianinie to jest to, co dziecko powinno robić.

Zdecydowanie lepiej dla powodzenia nauki, gdy to dziecko samo wyraża chęć uczenia się. Kiedy jest to inicjatywa wynikająca wyłącznie ze strony rodzica, który nie patrzy zupełnie na zdanie swojej pociechy, a wręcz zmusza ją do takich czy innych zajęć, to szansa, że dziecko zostanie wirtuozem zdecydowanie spada. Prawda jest taka, że jeśli ktoś nie ma ochoty czegoś robić, to męczy się po prostu i w gruncie rzeczy nic z tego nie wychodzi. Można zatem spodziewać się, że dziecko po jakimś czasie powie dość i postawi się rodzicowi.

Zapisz dziecko na lekcje gry na pianinie dostępne na stronie: https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/

lekcje pianina

Patrząc na dzieci, których absolutnie nikt nie zmusza do nauki grania. Na dzieci, które same chcą uczęszczać na regularne lekcje gry na pianinie i oddają się przy tym bez reszty, widać wyraźnie różnicę w postępach w nauce. No cóż, muzyka bywa pasją, której ludzie są w stanie podporządkować dosłownie wszystko. Ale w bardzo wielu przypadkach systematyczna praca, poświęcenie oraz determinacją przynoszą oczekiwane efekty i to jest najważniejsze.

Ileż to bowiem mamy wielkich artystów, w tym muzyków, którzy doszli na szczyt dzięki temu, że zaczynali od najmłodszych lat i do tego jeszcze przy tym wytrwale ćwiczyli. Nie ma nic za darmo i chyba każdy z nas o tym wie. Talent to oczywiście podstawa, ale jeszcze konieczna jest systematyczna i ciężka praca. Na przykład, by zostać wspomnianym wirtuozem pianina.