Posted on: 19 sierpnia 2016 Posted by: admin Comments: 0

Jak ważne jest dobre logo? O tym jak istotne z punktu widzenia reklamy oraz rozpoznawalności marki, ważne jest dobre logo, opisywały dwa poniższe artykuły Tekst 1 oraz Tekst 2. Dla przedsiębiorcy, często założyciela firmy ważnym jest, aby w niedalekiej przyszłości jego marka czy produkt stały się zauważalne wśród klientów. Tylko od tego ile zaangażowania oraz funduszy przedsiębiorca włoży w kampanię reklamy swojej firmy zależy powodzenie przyszłych transakcji a co za tym idzie zwiększenie obrotów i zysków firmy.

Załóżmy, że na rynku istnieje pewien przedsiębiorca. Niech dla uproszczenie nazywa się Pan X. Mężczyzna ten, dopiero co założył swoją firmę, i nie ma pomysł jak ja rozreklamować dalej, niż w obrębie małego miasteczka, w którym działa. Znajomy grafik, zrobił dla niego ładne i dobrze rozpoznawalne logo. Jest naprawdę dobrej jakości, a badania rynku pokazały, że kojarzy się ono dobrze ludziom. Pan X, postanowił zainwestować w reklamę swojego przedsiębiorstwa, ale nie ma zupełnie pojęcia jak to zrobić. Oprócz reklamy internetowej, bilbordów i ogłoszeń w gazetach, chciałby zastosować cos jeszcze innego. Na domiar złego, za miesiąc zbliżają się targi dla młodych przedsiębiorców, na których wypada się zaprezentować dobrze.

Pan X długo myślał nad pomysłem, aż w końcu przyszło mu do głowy kilka myśli, połączonych w spójne fakty. Po pierwsze ludzie kochają kiedy dostają prezenty. Dlaczego by podczas targów, albop odwiedzin klientów w firmie nie podarować im czegoś miłego, z logiem firmy? Pan X wpadł na genialny pomysł – NAPOJE Z LOGO SWOJEJ FIRMY!

Z natury człowiek kocha gadżety. Skoro logo dobrze kojarzy się osobą na nie spoglądającym , dlaczego by im takiego loga nie dać do reki! Taka forma reklamy na pewno przypadnie do gustu, a co najważniejsze zapadnie na długo w pamięć klientom. Udowodniono naukowo, że dawanie prezentów, działa stymulująco na komórki pamięciowe mózgu, co przekłada sie na pozytywne wspomnienia z tym gestem . Warto było zainwestować te pieniądze!