Woda jest dla człowieka źródłem życia – to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nasze ciało skalda się przecież prawie w 70% z tego drogocennego płynu. Mówi się, że pozbawiona smaku i zapachu smakuje ludziom i co najważniejsze każdej żywej istocie od zarania dziejów. Bez niej po prostu nie byłoby życia!

Na jej temat powstała cała mas badań i eksperymentów. My jednak skupmy się na tym, co powoduje niedobór wody w naszym organizmie. Jakie sygnały daje nam organizm, który cierpi z powodu odwodnienia.

Pierwszym niepokojącym objawem odwodnienia jest wzmożone pragnienie. To normalne, organizm, do poprawnego funkcjonowania potrzebuje wody. Sygnałem alarmowym powinno być niezdrów rzadkie oddawanie moczu. W szkole uczono nas, że poprawny jego kolor, to jasno żółty, słomkowy. Osoby odwodnione, często oddają mocz w kolorze ciemnożółtym. Oznacza to, że organizm wykorzystuje każdą okazję, aby nie doprowadzić no nadmiernej utraty płynów.

Często osoby odwodnione skarzą się na rozdrażnienie i problemy z zasypianiem. Taki stan, może doprowadzić do skrajnego wycieńczenia organizmu a w najgorszym przypadku nawet do śmierci.

Jedno jest pewne – Pić wodę musimy, czy nam się to podoba czy nie. Może być ona dostarczana do organizmu na rożne sposoby, w postaci soków, napojów czy nawet z pożywienia.  Często nawet ie zdajemy sobie sprawy z tego, ile płynów w ciągu dnia musi przyjąć organizm, aby poprawnie funkcjonował.

Pyszna i smaczna woda reklamowa z nadrukiem dostępna w sklepie internetowym Oh!Drink.pl
Pyszna i smaczna woda reklamowa z nadrukiem dostępna w sklepie internetowym Oh!Drink.pl