Posted on: 17 czerwca 2021 Posted by: Andrzej Mak Comments: 0
piękna róża rosa rugosa

Jeśli tylko mamy własny kawałek zieleni i chcemy, by mienił się w pięknych barwach, to definitywnie warto postawić na róże. Krzewy tych kwiatów, takie jak róże pnące, róże rabatowe czy też róże wielkokwiatowe to propozycje, na które zawsze warto postawić. Sadzonki róż natomiast dobrze kupić w sprawdzonym miejscu, gwarantującym ich najlepszą jakość. Takim będzie każda szkółka róż.

Czerwiec to już w zasadzie ostatni moment na posadzenie tych roślin w naszych ogrodach. Niejedna szkółka róż ma jeszcze trochę odmian do zaoferowania klientom, a zatem nie czekajmy, tylko udajmy się na zakupy. Kolejna szansa na zakup i wsadzenie róż w ogrodzie pojawi się dopiero jesienią.

Skąd pomysł by wsadzić w ogrodzie właśnie róże? Powodów jest mnóstwo, od ich pięknego wyglądu, przez wspaniały zapach czy różnorodność krzewów, kończąc na tym, że róże należą do tych kwiatów, którymi możemy cieszyć się od lata do późnej jesieni, a to ich wielki atut. Wystarczy tylko o nie odpowiednio zadbać, a będą piękną ozdobą naszych ogrodów czy działek.

Co do tematu pielęgnacji róż, to należy wspomnieć, że róże tak naprawdę nie wymagają nie wiadomo jakich zabiegów. Podłoże, nawożenie, opryski, przycinanie czy osłonięcie na zimę, to praktycznie jedyne wymagane zadania stawiane przed właścicielami róż. Można tutaj jeszcze dodać systematycznie usuwanie z roślin zeschłych kwiatów, ponieważ ten zabieg przyśpiesza pojawianie się nowych pąków i na tym koniec. Krzewy róż takich jak Rosa Rugosa czy też Kordes Rosen będą pięknie rosły i cieszyły nas swoim wspaniałym wyglądem i wonią.

Tak naprawdę gatunków róż jest całe mnóstwo, więc można w nich długo wybierać i decydować jakie wsadzimy u siebie, a także skutecznie się w nich zakochać. Jedni preferują róże wielkokwiatowe, inni wolą róże pnące, a jeszcze inni stawiają na urocze róże miniaturowe. Jakiekolwiek by nie były, róże to jednak zawsze róże.