Posted on: 16 września 2021 Posted by: admin Comments: 0

Przyjazny mikroklimat w domu i niższe rachunki za ogrzewanie? Zdecyduj się na specjalny rodzaj montażu – zrobisz to samodzielnie lub zlecisz firmie, która wstawia okna! Ciepły montaż, bo o nim mowa daje mnóstwo korzyści. Na czym polega i jak go wykonać? W tym artykule znajdziesz praktyczne porady!

Co to jest montaż ciepły (zobacz na okno-classic.pl)i czym się charakteryzuje?

Ten szczególny rodzaj montażu zakłada użycie trzech warstw uszczelniających. Konieczne będzie zastosowanie warstw izolacji:
-wewnętrznej
-zewnętrznej
– środkowej

Aby zrobić taki montaż musisz zaopatrzyć się w:

-piankę poliuretanową
-kleje montażowy ( nie zawsze jest konieczny )
-taśmy paroszczelne
-taśmy paroprzepuszczalne

Bardzo dobrą okazją do zastosowania tego montażu jest wymiana okien. Bez względu na to czy mieszkasz w bloku, czy też dopiero budujesz dom, z powodzeniem wykonasz ciepły montaż. Montaż, o którym mowa doskonale zabezpiecza przed wnikaniem wilgoci do pomieszczeń, a równocześnie odprowadza nadmiar pary wodnej zgromadzonej w domu lub w mieszkaniu. Warto tutaj zaznaczyć, że jakość okien ma znaczenie. Pamiętaj, że okno PCV ma większą tendencję do skraplania. Natomiast stolarka okienna drewniana, choć uważana za mniej trwałą i bardziej wymagającą ( konserwacja ) sprzyja odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a drewno, które jest w pełni naturalnym surowcem ,, oddycha „. Nie bez znaczenia jest również fakt odpowiedniego osadzenia okien – jeśli budujesz dom, zwróć na to uwagę.

Jak wykonać ciepły rodzaj montażu?

Prace montażowe zaczynamy od starannego oczyszczenia ram okiennych. Warstwa środkowa pełni rolę izolacji termicznej. Robimy ja z pianki poliuretanowej, szczelnie wypełniając wolną przestrzeń między ramą okienną a ścianą. W sprzedaży znajdziesz piany poliuretanowe, które mogą być aplikowane nawet podczas ujemnych temperatur, dlatego ten rodzaj montażu wykonasz o każdej porze roku, choć najlepiej jest kiedy na dworze jest sucho, ciepło i słonecznie. Po nałożeniu i wyschnięciu piany, nadmiar przytnij starannie nożykiem. Do warstwy wewnętrznej użyj samoprzylepnej taśmy paroszczelnej. Jeśli nie będzie ona samoprzylepna, musisz wówczas użyć kleju montażowego. Uszczelnianie wewnętrznej warstwy zapobiega zawilgoceniu pianki poliuretanowej, która tylko kiedy jest sucha wykazuje właściwości izolacyjne. Warstwę zewnętrzną należy okleić taśmą paroprzepuszczalną. Jej zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz i śnieg. Ponadto, chroni ona przed promieniowaniem UV i pozwala odprowadzać nadmiar wilgoci. Ciepły rodzaj montażu, jak widać, nie jest skomplikowany, ale korzyści dla Ciebie są naprawdę duże!